Na randce w ciemno

Jakie skojarzenia z „wiekiem 60+” przychodzą nam na myśl?

Czy może jest to starość, brak kreatywności, rutyna, brak marzeń, niechęć do zmian… ? Takie rzeczy na pewno nie w Lędzinach! Tutaj babcie chodzą capoeirę, inspiracje czerpią z zajęć jogi, a znajomych poznają na skype. Cała prawda o wieku 60+ została zaprezentowana w kabarecie, odegranym na deskach sceny Piast w Lędzinach. W role aktorów wcielili się najlepsi z możliwych – lędzińscy seniorzy.

Kabaret pokazał prawdziwe – wesołe i pełne dystansu do siebie oblicze seniorów. I chociaż wiek wprowadza wiele ograniczeń, życie nadal jest piękne… a może nawet piękniejsze, bo na emeryturze w końcu można się wyspać.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach projektu „LASSO – Laboratorium Aktywności Społecznej Starszych Osób”. Spektakl teatralny jest już ostatnim dużym wydarzeniem zorganizowanym w ramach projektu. Była to więc wspaniała okazja na złożenie oficjalnych podziękowań dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach, Urzędowi Miasta w Lędzinach, a przede wszystkim głównym bohaterom projektu – seniorom.

Wczorajsze wydarzenie zostało wzbogacone występami chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, występami młodych artystów współpracujących z MOK w Lędzinach. Była to także piękna okazja do wspólnego kolędowania oraz złożenia sobie najpiękniejszych życzeń Bożego Narodzenia.

 

DSC_0047 DSC_0054 DSC_0059 DSC_0067 DSC_0077 DSC_0095 DSC_0151 DSC_0120 DSC_0129 DSC_0134 DSC_0138 DSC_0165DSC_0163 DSC_0050

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s