„Laboratorium praktycznych praktyk – wybieraj rozsądnie” – zapraszamy do udziału w seminarium

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium realizowanym w ramach projektu „Laboratorium Kariery”, które odbędzie się 23 października 2015 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Seminarium będzie podzielone na trzy panele:

I.            NOWELIZACJA USTAWY O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM – zaprezentowane zostaną zmiany wdrożone w ramach nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym z 2014 r. – m.in. studia międzyuczelniane, monitoring losów absolwentów, komercjalizacja wyników pracy naukowej, trzymiesięczne praktyki zawodowe, uczelnia na jedno kliknięcie (wybierzstudia.nauka.gov.pl).

II.            PRACA NA MIARĘ XXI W. – w panelu wezmą udział przedstawiciele kreatywnych zawodów – bloger, copywriter, mentor, właściciel agencji kreatywnej. Paneliści zaprezentują swoją ścieżkę kariery oraz opowiedzą o zaletach wykonywania kreatywnego zawodu. Uczestnicy seminarium będą mogli bezpośrednio skonsultować swoje pomysły z ekspertami i otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

III.        LABORATORIUM PRAKTYK – podczas panelu przedstawione zostaną wymagania, które stawiają studentom pracodawcy. Uczestnicy będą mogli wysłuchać case study rozwijających praktyk, zaprezentowanych przez praktykantów z UŚ. Na zakończenie wszyscy studenci wezmą udział w dyskusji na temat najważniejszych aspektów praktyk, które wpłyną na lepsze dostosowanie kwalifikacji studentów do potrzeb rynku pracy. Nad prawidłowym przebiegiem dyskusji będzie czuwał moderator. Dyskusja zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia do dydaktycznego – Plickers. Dzięki zastosowaniu tej aplikacji, wszyscy uczestnicy będą mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusji i udzielać swojej opinii na temat atrakcyjności oferowanych praktyk.

Każdy z uczestników może wybrać dowolną ilość paneli, w których chciałby wziąć udział. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w seminarium.

Organizator: Fundacja Pracownia Jutr
Współpraca: Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s