Jak zacząć trwałą zmianę w sobie?

Na rynku wydawniczym i w Internecie znajdziesz tysiące psychologicznych książek, motywacyjnych wpisów i setki porad. Wiele z nich jest ogromnie cennych i naprawdę wpływa na jakość naszego  życia. Jest tylko jeden warunek, który trzeba spełnić, trzeba proponowane porady wcielić w życie. Nie wystarczy przeczytać, pokiwać głową i pomyśleć:

„- Hmmm, ale super ćwiczenie. Zrobię je inny razem, bo akurat przed chwilą zaczęło mnie łamać w plecach i długopis to też się gdzieś schował, kot nie jadł…”

albo przeczytać i powiedzieć „to nie działa”. Tak? A spróbowałeś/spróbowałaś? Nasz mózg nie lubi zmiany. I nie ma się mu co dziwić. Jego bardzo ważną funkcją jest nas bronić i za wszelka ceną unikać cierpienia. A w strefie komfortu, czyli tego, co znamy (nawet jeśli tego nie lubimy) jest wygodnie, znajomo, może nawet przytulnie. Zmiana, to wyjście ze strefy komfortu. Może być na początku zimno, obco, dziwnie. Wyjście ze strefy komfortu to odwaga, aby zrobić krok dalej, aby widzieć więcej. Nie ma się co oszukiwać, to nie jest łatwe. Jednak. Jak już wyjdziesz i się rozejrzysz zobaczysz, że warto. Widzisz więcej, pełniej, głębiej. I idziesz dalej. To, co gotowy/a na pierwszy krok?

bm

 

YoqkHO

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s